Siri, shpërthimi me bombë në kufi me Turqinë, 15 të vdekur

Një shpërthim në Siri, në kufi me Turqinë i ka marrë jetën 15 personave. Ngjarja mësohet se ka ndodhur jashtë një gjykate të qytetit, vetëm 7 km larg nga kufiri me Turqinë.
Qyteti i Azazit ka qenë kohët e fundit në shënjestër të sulmeve të Shtetit Islamik. Shpërthimi i fundit vjen pas armëpushimit ndërkombëtar të ndërmjetësuar nga Rusia dhe Turqia.
Ende nuk dihet se kush fshihet pas këtij sulmi, për të cilin disa raporte jo zyrtare thonë se janë vrarë 60 persona dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkalla ndërron papritur drejtim, 18 të plagosur në një qendër tregtare

Rreth 18 persona u plagosën në një qendër tregtare të Hong Kongut ...