Si parashikohet të jetë moti sot e në ditët në vazhdim

Që nga dita e sotme e deri të shtunën, vendi ynë do të dominohet nga vranësira dhe reshje shiu e dëbore.
Më të dendura reshjet do të jenë në veri të vendit, sipas Meteoalb.

Gjatë ditës së premte, reshjet e dëborës do të zbresin deri pranë zonës së ulët, por reshje më të dendura dëbore do të kenë zonat verilindore dhe juglindore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje që nga dita e premte, duke bërë që në fundjavë të ketë temperatura ekstremisht të ulëta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrogozhinë, gjendet kufoma pranë lumit, policia jep identitetin e vajzës së vdekur

Identifikohet trupi i adoleshentes së gjetur pajetë në brighet e lumit Shkumbin ...