Kërkoi seks për vendin e punës, gjykata: 4 vjet burg Shukri Xhelilit

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 4 vjet burg Shukri Xhelilin, ish kryetarin e Bashkisë së Dibrës të akzuuar për skandalin e kërkimit të favoreve seksuale në kmbim të vendeve të punës në institucionin e drejtuar prej tij.

Gjykata vendosi që Shukri Xhelilit ti hiqet për 5 vjet e drejta për funksione publike.

Nga dënimi i dhënë ditën e sotme, Shukri Xhelilit i zbritet një e treta e dënimit pasi përfiton nga gjykimi i shkurtuar. Per rrjedhoje ish kryebashkiaku do te vuaje vetem 2.8 vjet heqje lirie.

Shukri Xhelili u shkarkua nga detyra pas videoskandalit te publikuar ne Ora News ku kreu i bashkise kerkoi mardhenie seksuale me nje vajze qe aplikoi per pune ne Bashki.

Xhelili duke qene kryetar bashkie, shkoi ne nje hotel ne zonen e Astirit ne Tirane ku tentoi te kryente maerdhenie seksuale me te rene e cila regjistroi skenen e skandalit dhe e beri publike ate me pas.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Italia hap dyert – 30.850 vende pune gati

Qeveria italiane i ka rihapur dyert punëtorëve ekstra komunitarë sezonal. Dekreti i ...