S’ka më shtyrje! Nxënës, ja kur duhet të riktheheni në shkollë

E hëna do të shënojë rifillimin e procesit mësimor për të gjitha shkollat e arsimit universitar dhe parauniversitar në vend. Afati i pushimit përcaktuar nga Ministria e Arsimit si pasoje e epidemisë gripale ka përfunduar sot.

Edhe çerdhet dhe kopshtet do të çelin të hënë dyert për të gjithë vogëlushet e regjistruar në to.

Burime zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë me dije, se situata gripale po vjen në rënie e për pasojë nuk është më e nevojshme mbajtja e shkollave mbyllur, raporton “tvklan”.

16 janari do të shënoj edhe rinisjen normale të punës edhe për të gjithë punonjësit e administratës që përfituan nga urdhri i qeverisë për situatën e krijuar nga i ftohti dhe gripi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama reagon për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çfarë thotë për rezultatin

Kryeministri Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes Itali-Shqipëri, e cila përfundoi ...