E rrallë, shtatlarti “pa rrip” gjobitet në shkelje të Kodit Rrugor!

Elsid Dapi nuk është një person si gjithë të tjerët. Ai është 1.97 cm i gjatë ndaj dhe një raport mjekësor i bën të detyrueshëm mospërdorimin e rripit të sigurisë në makinë.

Megjithatë Elsidi tregon, se është gjobitur, pasi një police e gjeti pa rrip sigurie. Eksperti rrugor Gëzim Hoxha, duke cituar kodin rrugor shpjegon, se rasti i Elsid Dapit, me gjatësi mbi 1.90 cm hyn në ato raste përjashtimore, kur nuk përdoret rripi i sigurisë, që më shumë do ta dëmtonte, sesa mbronte këtë kategori.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘Eja fli tek unë’, Shqiptari rrëmben dhe përdhunon për 6 orë transseksualin

Një transseksual është rrëmbyer dhe përdhunuar për gjashtë orë. Sulmi është punë ...