Kapet me 89 kg kanabis në makinë, në pranga shqiptari në Greqi

Polica greke ka vënë në pranga një 38-vjeçar shqiptar  në zonën Kardamitsa, pranë aeroportit të Janinës, pasi iu gjet kanabis në makinë. Gjatë kontrollit që ushtroi policia në mjetin e tij, u gjetën në portbagazh rreth 89 kg kanabis. Droga me peshë 89,3 kg, e ambalazhuar në 85 pako dhe e futur në dy çanta udhëtimi.
Mjeti që u sekuestruar, është në pronësi të një shtetasi rumun, i cili po kërkohet nga policia. Gjithashtu u sekuestruan dy telefona celularë dhe 150 euro.
38 vjeçarit iu komunikuan akuzat për importim dhe trafik droge.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sherr në Durrës, adoleshenti bën për spital 20-vjeçarin

Dy të rinj nga Durrësi janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të ...