Shqiptarët futen në “kurth”, kapen me 8 kg drogë pas televizorit

Në pjesën e pasme të televizorit në një dhomë gjumi, kishin fshehur 8 pako me marijuanë me një peshë totale prej 8 kg drogë si dhe dy armë të rreme.

Dy shqiptarë, një me vendbanim në Aquila dhe tjetri në Giulianova u caktua masa e sigurisë arrest me burg për posedim të lëndëve narkotike. Policia italiane në Teramo kishte pikasur prej disa ditësh praninë e dy shqiptarëve që po endeshin në Giulianova.

Njëri prej tyre ishte arrestuar edhe më herët për posedime të heroinës dhe kjo ishte arsyeja se pse policia po e vëzhgonte me imtësi.

Mbrëmjen e djeshme, 32-vjeçari italian dhe shqiptarët S.A. e M A. të dy 43 vjeç, u ndoqën nga policia teksa hynin në një banesë. Aty ndërhynë efektivët, të cilët gjetën 8.5 kg marijuanë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Policia po fsheh arrestimin e personit me pajisjen përgjuese në Rinas”

Ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka shkruan ne faqen e tij se ...