FOTO/ Ja kush është shqiptari që u ekzekutua me 22 plumba në Suedi

Një shqiptar është ekzekutuar me 22 plumba në qytetin Malmo të Suedisë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se shqiptari i identifikuar si Alban Ibraj është qëlluar nga një 22-vjecar, dhe sipas tyre autori ka qenë aq i zemëruar saqë edhe pasi e ka qëlluar me 22 plumba ka dashur të sigurohet që ai ka vdekur.

Raportohet se është arrestuar një 22 vjecar i cili dyshohet se është bashkëpunëtor i autorit.

Shqiptari u gjet i vrarë në rrugë ndërsa dëshmitarët të cilët kanë njoftuar policinë kanë rrëfyer se nuk kanë parë asgjë por vetëm personin e shtrirë në tokë.

”Rreth orës 8 e 30 të mbrëmjes të martën ne kemi gjetur një person mashkull në terren i plagosur “, tha zëdhënësi i policisë Fredrik Bratt i cili shtoi se shumë shpejt ai humbi jetën në krahët e tij.

Alban Ibraj, ishte një shqiptar nga Kosova që kishte emrigruar prej vitesh në Suedi bashkë me familjen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Naftëtarët në Fier në protestë kundër transferimit në Ballsh

Një protestë është nisur sërish nga punëtorët e e rafinerisë së naftës ...