Goditi me shpullë lojtarin kundërshtar, Memushaj: Kam gjak shqiptari (Video)

Në ndeshjen Napoli- Peskara u regjistrua një incident mes futbollistëve. Lojtari i Napolit Jose Cahejon u kap me dy nga lojtarët e Peskarës dhe shqiptari, Ledian Memushaj nuk ndenji pasiv, por nderhyri duke goditur me shpullë spanjollin.

Një video tregon shumë qartë momentin kur lojtarët grinden dhe me shumë mundësi do të shërbejë si provë për Federatën Italiane të Futbollit e cila do t’a hetojë këtë çështje. Për t’i hedhur benzinë zjarrit ka menduar vetë Memushaj i cili në rrjetin e tij social, “Facebook”, ka postuar një foto me mbishkrimin “Kam gjak shqiptari”.

Kliko per me shume info

Peskara e Memushajt përsa i përket rezultateve nuk është aspak mirë, pasi ndodhet në vendin e fundit në kampionat me vetëm 9-të pikë, e shkëputur nga vendi i 17-të që të mban edhe për sezonin tjetër në Seria A me 11-të pike.

Tensione Calleti

Posted by Jorge Calcio Napoli Style on Sonntag, 15. Januar 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here