Momenti i shpërthimit të fuqishëm në Izmir, 4 viktima, mes tyre 2 terroristët

Një shpërthim ka ndodhur këtë të enjte jashtë një gjykate në qytetin turk të Izmirit, e ndjekur nga një breshëri të shtëna armësh. Një makine bombe ka shpërthyer para hyrjes së gjykatës duke lënë të pakten 2 të vdekur.

Bëhet me dije se viktimat janë një polic dhe një anëtar i stafit të gjykatës.
Ndërkohë mediat turke raportojnë edhe për 10 persona të plagosur.
Sipas mediave turke, Policia ka vrarë  edhedy terroristet dhe është në kërkim të personit të tretë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

10 sekonda për të zhdukur 19 ndërtesa, ja çfarë ndodh në Kinë(Video)

19 ndërtesa në Kinë janë sheshuar për 10 sekonda, duke hapur një ...