Momenti i shpërthimit të fuqishëm në Izmir, 4 viktima, mes tyre 2 terroristët

Një shpërthim ka ndodhur këtë të enjte jashtë një gjykate në qytetin turk të Izmirit, e ndjekur nga një breshëri të shtëna armësh. Një makine bombe ka shpërthyer para hyrjes së gjykatës duke lënë të pakten 2 të vdekur.

Bëhet me dije se viktimat janë një polic dhe një anëtar i stafit të gjykatës.
Ndërkohë mediat turke raportojnë edhe për 10 persona të plagosur.
Sipas mediave turke, Policia ka vrarë  edhedy terroristet dhe është në kërkim të personit të tretë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here