Shoferi në Malësi të Madhe debaton me policin: “Të tana makinat i ke pa zinxhirë, pse vë kot gjobë”

Reshjet e rënduara të dëborës kanë ndërgjegjësuar policët, duke i kërkuar shoferëve të vendosin zinxhirë. Por jo të gjithë ata janë ‘bindur’. Në një video të siguruar nga JOQ, një polic në Malësinë e Madhe debaton me policin që i vë gjobë, duke u justifikuar se ashtu si ai po lëvizin të gjitha makinat, pa zinxhirë!

“Në një rrugë ku të gjitha automjetet po lëviznin pa zinxhirë, policia na ndaloi për kontroll dhe meqë i kishim dokumentet krejt në rregull, na vendosën një gjobë për mungesë të zinxhirëve. Kjo është policia që duam”, thotë shoferi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Peshkatarët në Sarandë shokojnë, kapin me rrjetat e peshkimit predhën 300 kg

Në Sarandë, peshkatarët me rrjetat e peshkimit kanë kapur një predhë që ...