Shkëlzen Berisha i kundërpërgjigjet Ballës: Ke lënë ”puplat” në kazino

Djali i Sali Berishës, Shkëlzeni ka reaguar ndaj akuzave të deputetit të PS-së, Taulant Balla, i cili tha se është përfshirë në afera korruptive që kanë të bëjnë me marrëveshjen e CEZ me Shqipërinë.

Balla u shpreh se shtetasi Nuel (Nue) Kalaj, miku i ngushtë i Shkëlzen Berisha, ka marrë nga CEZ, transferta bankare mbi 7 milionë euro.

Kliko per me shume info

Por, Shkelzen Berisha thotë se nuk ka asnjë lidhje me aktivitetin tregtar të Kalajt. Berisha akuzoi Ballën si “bixhozxhi” që nuk paguan detyrimet me vendim gjykate.

LEXO EDHE:  Zbulohet sekreti, pse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Rrëfehet mjeku

Reagimi i Shkëlzen Berishës:

Sot, papagalli i shpifjeve te Edi Rames, me urdherin e kryetarit, ka zgjeruar rrethin e miqve te mi te ngushte, me nje person me te cilin dhe aktivitetin e te cilit, nuk kam asnje lidhje.

I denuar me vendim te formes se prere nga Gjykata e Apelit per shpifje, genjeshtari i Rames vazhdon avazin e vjeter me trillime te reja, me shpresen se keshtu do mbuloje sarajet e kryetarit ne Surrel. Te ndertuara me ”placken” e Rames nga marreveshja me CEZ, per te vjedhur dhe ndare, 630 milione euro nga xhepat e shqiptareve.

LEXO EDHE:  Vendimi, asnjë profesion i lirë jashtë TVSH nga zero, qeveria i përfshin edhe avokatët

I bej thirrje Rames qe para se ti ngarkoje shpifje te reja, ta detyroje papagallin, te mos lere ”puplat” ne kazino, por te zbatoje vendimin e gjykates dhe te paguaje parate per shpifjet e vjetra.

Kliko per me shume info

1 COMMENT

  1. therrit o PUSHTAVEL sa te cahet fyti se je i biri tyt eti, nj m.. jeni qe te dy. Jep llogari per 26 te vraret ne Gerdec o i mallkuar dhe boll llape o llapaqen, o kriminel. Nuk ja mbajti saliut te mos i shkonte Balles si deshmitar, eh? Hhahahahaha, i mbushi poturet plakaruqi i rrjedhur. Do tu vije dita e llogaridhenies, pastaj nga foleja ku do vini te dy babe e bir beji thirrje sa te duash O HOOR I HORRAVE. P.S. A te kujtohet emri i z. Izet Haxhia? Hhahahahaha, o brekdhjere….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here