Shkarkimi i Manjanit ka sjellë debate në Komisionin e Ligjeve, PS-ja e ironizon: Po presim që të vizitohet

Debate të mëdha janë shkaktuar në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve në lidhje me shkarkimin e Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë.
Deputeti demokrat Eduard Halimi ka kujtuar heshtjen e qeverisë lidhur me akuzat e forta të Manjanit për tema shumë të ndjeshme dhe alarmante, si ajo e kanabisit, dosja Balili dhe ministrat që flenë me dashnoret në resortin e tij, koncesionet, apo presionet e kryeministrit ndaj gjyqtarëve.

Sipas tij, kjo tregon se gjithë sa tha Manjani janë të vërteta, pasi askush nga qeveria nuk i përgënjeshtroi.

“Asnjë nga ministrat nuk i përgënjeshtroi akuzat e Manjanit, kjo tregon se të gjitha cfare tha Manjani janë të vërteta” tha ai.

Kësaj akuze i është përgjigjur deputeti i PS-së, Piro Lutaj, duke kaluar në kundërsulm ndaj Manjanit. Ai ka theksuar se nuk mund të shprehen ende, pasi presin vizitën mjekësore të Manjanit para se të reagojnë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Edhe nuset thonin per vjehrrin kur kuptonte se çben nusja ajo shprehej ?
    E mjera une ka lajthitur babai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sherr me Vasilika Hysin, shpërthen Tom Doshi: Rri aty se atë e di unë…

Debate të forta ka pasur gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve. Pas ...