Sherr mes shqiptarësh dhe italianësh për 1 cigare, 7 të lënduar

7 persona kanë përfunduar në spital pas një sherri ku janë përfshirë disa shqiptarë e italianë.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur në Prato të Italisë në një pikë fast-food-i “McDonalds”.Më tej, mediat shkruajnë se sherri ka nisur për një cigare. Një shqiptar i ka kërkuar një punonjesi të McDonalds një cigare, por aty ka nisur konflikti mes tyre.

LEXO EDHE:  Protestuesi kuksian rrëfen momentet e arrestimit, me maska dhe me elektrikë në dorë
Kliko per me shume info

Për të ndihmuar shqiptarin ka ardhur edhe miku i tij që e shoqëronte. Gjatë sherrit janë përdorur edhe sende të forta, dhe si pasojë kane mbetur te lenduar 2 shqiptaret, 4 punonjesit e McDonalds dhe nje kliente qe u godit me shishe ne koke.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here