Sherri me portierin e Izraelit, flet për herë të parë Berisha: Ja përse reagova ashtu

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha në një intervistë për “La Gazzeta dello Sport” ka diskutuar për propozimin e Kosovës.
“Jo sepse nuk bëj dallime, ndihem kosovar dhe shqiptar në të njëjtën kohë. Është e vërtetë që më ka ardhur një propozim edhe nga federata suedeze”- është shprehur ai.

Gardiani shqiptar ndalet më pas te ecuria me kombëtaren dhe pengu i kartonit të kuq ndaj Izraelit që do ta detyrojë të mungojë në transfertën e Italisë.

LEXO EDHE:  Barça po fiton titullin, por trajneri mund të shkarkohet
Kliko per me shume info

“Kam një zemërim të brendshëm që nuk mund ta imagjinoni sepse e prisja këtë moment që kur u hodh shorti. Zahavi bëri një gjest teatral por herën tjetër do të mendohem dy herë përpara se të reagoj. Në këtë moment, shpresat e kualifikimit në botëror janë të pakta. Humbja ndaj Izraelit ishte e rëndë dhe na detyron të mendojmë për të mundur Italinë.

LEXO EDHE:  Klinsmann jep lajmin e keq: Vështirë që Gjermania ta fitojë përsëri Botërorin

Kujtimi më i bukur nga Europiani? Tifozët tanë që na mbështetën me krenari dhe pasion. Shumë njerëz erdhën edhe nga Kosova edhe pse gjithçka shkoi keq sepse me Zvicrën nuk e merituam humbjen ndërsa me Francën paguam mungesën e eksperiencës”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here