Ambasadori i SHBA-së dhe i OSBE-së, takim me Bashën në selinë e PD-së

Ambasadori Amerikan, Donald Lu dhe ambasadori i OSBE-së, Borschard janë takuar sot me kreun e demokratëve, Lulzim Bashën në selinë e PD-së.

Takimi ka nisur rreth orës 10:30. Gjithashtu mësohet se temë diskutimi është reforma zgjedhore dhe ajo e drejtësisë.

Takimi vjen edhe ne nje moment te trazuar, ku diten e djeshme u shkarkua ministri i drejtesise, Ylli Manjani.

vijon…

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ish-këshilltari i Berishës shpërthen ndaj Bregut: U pasurove për 7 breza, ke gjynahe për 9 rrathë ferri

Reagimi i sotëm i deputetes së PD-së Majlinda Bregu në lidhje me ...