Saimir Tahiri reagon për policin më të ndershëm në Shqipëri…

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka reaguar per rastin e policit Edmond Haxhia i cili pak dite me pare ishte protagonist i emisionit “Dua te te bej te lumtur”.
VIEDO

“Merr pak min kohe te shohesh surprizen tone per Mondin. 24 vjet pune ne polici dhe jetonte ne kushte te mjerueshme.
Shih e shperndaje; ndershmeria ka vlere kolosale, e punonjes policie si Mond Haxhia na bejne krenar”, shkruan Tahiri ne faqen e tij ne FB.
“Sakrificat e punes, veshtiresite e jetes, ketij njeriu e shume te tjereve si Mondi ne Polici, as i kane perkulur kurrizin, as i kane humbur besimin.
Thjeshte na dha mesimin e rradhes. Ndershmeria dhe perkushtimi i tij, nuk flasin me ze te larte, por vlejne shume.
Faleminderit Edmond Haxhia.
Faleminderit Arbana Osmani me #duatetebejtelumtur”, thekson Ministri i Brendshem.

Lexoni edhe:
Polici që duam, Mondi…më i ndershmi në Shqipëri

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkarkimi i Elvis Roshit, Nishani dekretoin datën e zgjedhjeve të reja në Kavajë

Presidenti Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie, bashkia ...