Rryshfeti 50 mijë euro, vetëdorëzohet në polici Odhise Andrea, burri i gjyqtares

Vetëdorëzohet në policinë e Tiranës Odhise Andrea, burri i gjyqtares Majlinda Andrea.

Odhise Andrea ishte në kërkim ndërkombëtar për një rast rryshfeti prej 50 mijë eurosh të marra prej tij tek disa qytetarë që kishin një gjyq pronësie në gjykatën e lartë.

Burri i gjyqtares Majlinda Andrea ishte shpallur në kërkim për korrupsion.

Odhise Andrea dyshohet se ka hyrë ilegalisht në Shqipëri, dhe se fshihej këtu prej 4 muajsh.

Dosja penale ndaj tij dhe bashkëshortes është dërguar në gjyq ndërsa seanca e radhës pritet të mbahet më 13 janar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet banda shqiptaro- turke/ Rrihnin, prisnin e kërcënonin me vdekje në…

Një bandë kriminale qe ishte e organizuar mes shqiptarëve dhe turqëve është ...