Rrugët bllokohen nga bora, ja si e pëson ky shofer (Video)

Veriu është mbuluar nga dëbora që nga dita e djeshme, ndërsa ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë edhe ngrica në rrugë.
Drejtuesit e mjeteve udhëzohen te përdorin zinxhirët në dis akse, pëfshi edhe ‘Rrugën e Kombit’.

Në një video të publikuar nga “Jetaoshqef”, tregohet situata në Rrugën e Kombit, ku një makinë ka rrëshqitur nga ngricat.

“Bëni kujdes gjatë Rrugës së Kombit, sepse mund të pësoni si ky në video. Borëpastrueset janë pushim, kështu që këshillohet përdorimi i zinxhirëve dhe kurrësesi i gomave të verës. Njoftoni miqte tuaj!” shkruhet përbri videos:

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet banda shqiptaro- turke/ Rrihnin, prisnin e kërcënonin me vdekje në…

Një bandë kriminale qe ishte e organizuar mes shqiptarëve dhe turqëve është ...