Rrëzohet avioni në Kili, raportohen 4 viktima

Një aksident ajror ka ndodhur në Kili ku si pasojë kanë mbetur katër të vdekur. Mediat e huaja raportojnë se aksidenti ka ndodhur në afërsi të aeroportit të Laquecahue në rajonin “Bio Bio2 në jug të Kilit. Viktimat, katër pasagjerët një femër dhe tre meshkuj humbën jetën pasi avioni me të cilin po udhëtonin pati probleme gjatë uljes. Shkaku i rrëzimit të avionit akoma nuk bëhet i ditur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘’Putin po përgatit kaos në Ballkan’’

Putin, sipas një studimi të fundit nga Agjensia private e inteligjencës Stratfor, ...