Rrëzohet autobuzi në Francë, 5 viktima dhe 27 të plagosur

Një autobuz në Francë është përfshirë në një aksident rrugor, ku si pasojë kanë mbetur të vdekur  5 persona dhe 27 të tjerë janë plagosur.Mësohet se aksidenti ka ndodhur në pjesën qendrore të Francës dhe mësohet se në autobus ndodheshin 40 persona, shumica me shtetas portugez dhe po udhëtonte në drejtim të Zvicrës. Shkaku i aksidenti raportohet të ketë qenë moti i keq, ku si pasojë e temperaturave të ulëta ne vend janë krijuar akuj në rrugë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘’Putin po përgatit kaos në Ballkan’’

Putin, sipas një studimi të fundit nga Agjensia private e inteligjencës Stratfor, ...