Cristiano Ronaldo i jep fund pushimeve

Zinedine Zidane i ndërpret pushimet Cristiano Ronaldos. Trajneri i Realit të Madridit vendosi ta linte jashtë 11-shes së titullarëve yllin e klubit madrilen për takimin kundër Sevillas, i vlefshëm për Kupën e Mbretit, kjo edhe për faktin se sulmuesi është me pushime.

Sidoqoftë tekniku ka vendosur që 4 herë fituesi i “Topit të Artë” t’i japë fund periudhës së relaksit dhe ka deklaruar se të shtunën në takimin kundër Granada-s, Ronaldo do të jetë në fushë që nga minuta e parë. Gjithashtu ai shtoi se portugezi ka pasur mjaftueshëm pushime për të rikuperuar fuqitë e tij, transmeton supersport.

LEXO EDHE:  Klinsmann jep lajmin e keq: Vështirë që Gjermania ta fitojë përsëri Botërorin
Kliko per me shume info

“Për Cristiano Ronaldon nuk do të ketë më pushime. Besoj se edhe ai vetë është dakord me këtë që them unë. Në takim e së shtunës kundër Granada-s ai do të jetë titullar. Jo vetëm për këtë ndeshje, por edhe për shumë të tjera. Ai është një futbollist që bën diferencën dhe skuadra ka nevojë për të. ”

LEXO EDHE:  Barça po fiton titullin, por trajneri mund të shkarkohet

Më tej Zidane vlerësoi skaudrën për paraqitjen dhe fitoren e thellë me rezulatin 3-0 kundër Sevillas. Sipas tij kjo fitore i bën mirë ekipit në prag të rinisjes së kampionatit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here