SITUATA/ Bëni kujdes, edhe sot i ftohti polar në Shqipëri. Ja kur rikthehet dëbora

E shtuna ka qenë dita me e ftohtë e janarit në Shqipëri, ku temperaturat kanë arritur vlera ekstreme.

Mësohet se temperaturat kanë rënë deri -3 gradë në bregdet, deri -7 zona e ulët dhe -15 gradë në qytetet e zonave malore.

Në zonat e thella malore termometri ka shënuar deri -18 gradë. Sipas “Meteoalb” dita e dielë nuk do të ketë përkeqësim të situatës termike ku temperaturat do të qëndrojnë pak a shumë në të njëjtat vlera.

E hena sjell rritje të lehta të temperaturave.

Ndërkohë reshjet do të rikthehen ne zonat malore me datë 10 Janar por ne sasi te pakta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pushtohet Fieri, ja çfarë po ndodh

Banorët e Fierit janë vendosur pranë bashkisë së qytetit, duke protestuar. Mësohet ...