SITUATA/ Bëni kujdes, edhe sot i ftohti polar në Shqipëri. Ja kur rikthehet dëbora

Kliko per me shume info

E shtuna ka qenë dita me e ftohtë e janarit në Shqipëri, ku temperaturat kanë arritur vlera ekstreme.

Mësohet se temperaturat kanë rënë deri -3 gradë në bregdet, deri -7 zona e ulët dhe -15 gradë në qytetet e zonave malore.

Kliko per me shume info

Në zonat e thella malore termometri ka shënuar deri -18 gradë. Sipas “Meteoalb” dita e dielë nuk do të ketë përkeqësim të situatës termike ku temperaturat do të qëndrojnë pak a shumë në të njëjtat vlera.

E hena sjell rritje të lehta të temperaturave.

Ndërkohë reshjet do të rikthehen ne zonat malore me datë 10 Janar por ne sasi te pakta.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here