Reshjet, Veliaj: Në Tiranë 5 cm borë, mëngjesi me ngrica në rrugë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, këshillon qytetarët të kenë kujdes pasi reshjet e borës në kryeqytet vijojnë të bien me intensitet të lartë.

Sipas tij, në qytetin e Tiranës ka rënë 5 cm borë, ndërsa në zonat rurale trashësia e saj është edhe më e madhe.

“Në Tiranë ka rënë 5cm deborë, por më shumë reshje në zonat rurale. Nata do të jetë e ftohtë e me temperatura nën zero.

Nata dhe mëngjesi do kenë ngrica në rrugë dhe trotuare. Ju lutemi të tregoni kujdes në levizje, kufizoni shpjetesinë”, u shpreh Veliaj.

Ai theksoi se Bashkia e Tiranës ka angazhuar në terren 1200 punonjës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama reagon për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çfarë thotë për rezultatin

Kryeministri Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes Itali-Shqipëri, e cila përfundoi ...