Rikthehen reshjet e borës, ‘zbardhet’ Tirana

Rikthehen reshjet e borës. Diten e sotme floket e debores kane rënë edhe ne Tiranë.

Te mërkurën në kryeqytet kanë rënë reshjet, të cilat gjithësesi nuk kanë qenë të dendura.

Reshjet kane nisur qe ne oret e pasdites ndersa ne oret e mbremjes jane intensifikuar vecanerisht ne zonen prane Dajtit.

Bora, që ka zbardhur lehte rrugët dhe trotuaret, nuk ka shkaktuar probleme në qarkullim, por megjithatë autoritetet kanë bërë thirrje për kujdes për personat në timon.

Reshje bore mesohet se ka pasur edhe ne rajonin e Elbasanit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Identifikohen tre autorët e atentatit në Elbasan ku u plagos 38-vjeçari

Identifikohen tre autorët e dyshuar të atentatit me armë të mbrëmjes së ...