Receta ‘’magjike’’ për zbardhjen e dhëmbëve

Të gjithë kërkojmë të kemi dhëmbë të rregullt dhe të bardhë, por shpesh herë kjo duket si e pamundur dhe ‘pranojmë’ realitetin. Një recetë është cilësuar si magjike, për zbardhjen e dhëmbëve. Njihuni me recetën e krijuar me kushte shtëpie.
Përbërësit: Një lugë vaj kokosi, gjysmë luge shafran, vaj mente.
I përzieni të gjithë përbërësit dhe pastaj me furçë të dhëmbëve e aplikoni pastën e fituar në dhëmbë.
Është e nevojshme që pasta të qëndrojë për 3-5 minuta dhe pastaj të pastrohet. Këtë metodë duhet përsëritur derisa të veni re ndryshimin mahnitës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi ...