Real Madridi thyen rekordin e Barcelonës

Reali i Madridit barazoi 3-3 ndaj Seviljes në “Sanchez Pizjuan”, rezultat që e kaloi në çerekfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë, por jo vetëm kaq.

Me këtë rezultat, madrilenët kanë barazuar serinë e 40 ndeshjeve radhazi pa humbje të Nottingham Forest, seri që është shënuar në vitin 1978. Ndërsa, kanë thyer rekordin spanjoll që e mbante Barcelona, me 39 ndeshje radhazi pa humbje.

Skuadra e Zidane ka fituar 30 ndeshje dhe ka barazuar 10 deri tani. Sfida e radhës janë 43 ndeshjet pa humbje të Juventusit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me Italinë, surprizon trajneri i Shqipërisë De Biasi

Nderkohe qe prej tij priteshin kritika, trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi ...