Kritikat, reagon Mariah Carey: Jeta nuk shkon sipas planit

Këngëtarja me famë botërore, Mariah Carey, vazhdon të kritikohet ashpër për dështimin që pati performanca e saj në skenën e koncertit për Vitin e Ri, në “Times Square” të Nju-Jorkut.
Në mediat amerikane, si CNN dhe Fox, mbahen debate nëse Carey e ka humbur vokalin e fuqishëm që e karakterizonte karrierën e saj muzikore.
Mirëpo, Carey ka reaguar në “Twitter”, duke iu thënë kritikëve se “jeta nuk shkon gjithmonë sipas planit”, raporton Reuters.
Gjatë paraqitjes në koncertin e Vitit të Ri në Nju-Jork, ajo disa herë e ka ndërprerë performancën e këngës së saj “Emotions”, ndërsa menaxherja e Carey ka fajësuar organizatorët që nuk kanë pasur pajisjet e zërit siç duhet.
Ajo çfarë është kuptuar tjetër është që këngëtarja është përpjekur të këndojë dhe “playback”, ndonëse nuk ia doli ta çonte performancën gjer në fund.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Këngëtari shqiptar sfidon pasaniket, publikon shtëpinë e tij 300 mijë euro

Pa e ditur arsyen, kohët e fundit është vënë re një “inat” ...