Reagimi i ashpër i vëllait të Haradinajt: Serbia “terroriste” s’mundet me e ndal Kosovën

1
Kliko per me shume info

Vëllai i Ramush Haradinajt, Daut Haradinaj ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook” lidhur me rastin e ndalimit të liderit të AAK-së dhe ka shprehur pakënaqësitë e tij. Ai thotë se Serbia nuk mund të ndalë rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së dhe ka thënë se mediet serbe kanë shkruar sikur shqiptarët janë terroristë, kur në fakt për të, terroriste është Qeveria e Serbisë me vendimet e saj.

“Po i shoh disa media qeveritare të Serbisë duke akuzuar shqiptarët si terroristë. A ka ma terroristë se qeverija e tyre! Ata i vranë të rinjtë serbë në lokalin Panda në Pejë, që me i akuzu’ shqiptarët si terroristë! Ata i terrorizuan bashkëvendasit e mi në emër të krimit që vetë e bënë! Por, s’kanë faj ata. Kujtojnë se 100 rrena e bëjnë një të vërtetë! Kosovën dhe rrugën e saj perëndimore s’munden me e ndal’ kurrë dhe këtë duhet ta kuptojë Serbia. Shpifjet le t’i mbajë për vete”, ka shkruar ai.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here