Krah një shqiptari, Ramush Haradinaj publikon foto nga burgu në Francë

Ramush Haradinaj publikon foton e pare nga burgu ne France.

Pas mesazhit qe shperndau diten e sotme ne Facebook, Haradinaj ka shenuar momentin e dyte te komunikimit me publikun pas arrestimimit ne France.

Prangosja e ish-kryeministrit të Kosovës shkaktoi bujë të madhe dhe shumë reagime nga politikanë, Ne Kosove dhe Shqiperi.

Kliko per me shume info

Qindra qytetarë protestuan në forma të ndryshme, ndërsa sot në Prishtinë shqiptarët sfiduan të ftohtin siberian dhe borën në kryeqytet duke kërkuar lirimin e Haradinajt në një protestë përpara Ambasadës Franceze në Kosovë, nën moton “Ramush Haradinaj është Kosova”.

LEXO EDHE:  Serbia nuk e lejon flamurin e Kosovës në panairet e veta, në Prishtinë ndodh e kundërta

Nderkohe qe të gjithë shqiptarët janë mërzitur për ndalimin e ish-komandantit të UÇK-së, është një shqiptar që në fakt është gëzuar disi. Sigurisht, jo për arrestimin e tij, por për faktin se ka pasur kënaqësinë të qëndrojë në të njëjtën qeli me Haradinajn.

Shqiptari i dënuar në Francë, ka shfrytëzuar rastin për të bërë një foto me ish-kryeministrin e Kosovës, e publikuar nga JOQ. Në foto, duket Haradinaj i qetë dhe i qeshur, teksa shtrëngon dorën me shqiptarin tjetër të dënuar, me të cilin është shok qelie.

LEXO EDHE:  Serbia nuk e lejon flamurin e Kosovës në panairet e veta, në Prishtinë ndodh e kundërta

I burgosuri shkruan: Live, në Colmar të Francës. Ju përshëndesim.

Kliko per me shume info

1 COMMENT

  1. KUR NE AHQIPTARET TE BASHKOHEMI ME PIRUNA E SFURQE PUSHTOJME SERBINE MAQEDONINE DHE GREQINE
    ASGJE NUK NA NDAL !!!!
    SHQIPTARE BASHKOHUNI !!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here