Ramush Haradinaj, mesazh nga burgu qytetarëve të Kosovës

Per here te pare qe pas arrestimit ne France, kreu i AAK, Ramush Haradinaj iu eshte drejtuar qytetareve te Kosoves me nje mesazh ne faqen e tij zyrtare.
Ja cfare shkruan ai:
Të dashur qytetarë të Kosovës,

Është për keqardhje se si disa shtete, ende respektojnë vendimet e ish regjimit të Millosheviqit, ndërsa plot shtete të tjera siç janë Gjermania, Austria e të tjerë, tashmë janë ndarë përfundimisht prej atij regjimi dhe nuk i zbatojnë “poternicat” e tyre.

Ne si popull e si individë, nuk jemi trembur nga tanket e Millosheviqit e lere më nga fletarrestet e tij.

Kam një porosi për miqtë e Serbisë, brenda dhe jashtë Kosovës, „Rrugën e shtetit të Kosovës, nuk do të mund ta ndalë askush“.
Nuk i kemi rënë në qafë askujt dhe nuk do të lejojmë të na bjerë në qafë askush!

Do të takohemi shpejt në Kosovë!

Juaji Ramush Haradinaj

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. FRANZET ,RUSET DHE SERBET JANE VELLEZER , I DASHUR HARADINAJ.

  2. i dashur anastasi,jena te gjith vellezer ,por kur vellau vret djalin e vellaut,nuk falet as nga fjalet e allahut,duart e gjakosura nuk i lan asnje lloj sapuni,vetem kanuni,mos harrojm se edhe serbet kan kanunin e vet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënimi i rektorëve, Haki Cako dëshmon në prokurori për Shullazin

Drejtori i përgjithshëm i policisë, Haki Çako është paraqitur këtë të hënë ...