“Unë jam Haradinaj”… prosteta mbarëshqiptare për lirimin e Ramush Haradinajt

“Unë jam Haradinaj”.

Kjo është motoja me të cilën qytetarë të shumtë do të mblidhen te Piramida për të kërkuar lirimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj që mbahet në burg nga autoritetet franceze.

Protesta do të zhvillohet në orën 1:00 më datë 14 janar 2017, e shtunë dhe jo vetëm në Tiranë por edhe në Prishtinë, Tetovë, Paris, Bruksel, Nju Jork, Zvicër, Berlin e kudo ku ka shqiptarë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkarkimi i Elvis Roshit, Nishani dekretoin datën e zgjedhjeve të reja në Kavajë

Presidenti Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie, bashkia ...