Rama shkon në zyrën e Metës, takimi i parë për vitin 2017

Kryeministri Edi Rama ka nisur një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta.

Takimi i pare mes aleatëve ne qeverisje,PS dhe LSI, eshte i pari për vitin e ri 2017.

LSI ende nuk ka kthyer përgjigje lidhur me vazhdimësine e koalicionit për zgjedhjet e qershorit, edhe pse perfaqesuesit e saj jane pyetur disa here.

Ata kane thene se prilli eshte koha kur do te mesohen vendimarrjet politike ne lidhje me zgjedhjet e ardhshme.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

A ju mbeti peng që nuk e arrestuat Kelment Balilin? Ja përgjigja e Saimir Tahirit

A ju ka mbetur peng që nuk e arrestuat Kelment Balilin gjatë ...