Sulmi në Turqi, publikohen pamjet pas ngjarjes(Video)

Masakra në Turqi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ku i mori jetën 39 personave ka alarmuar vendin. Në atmosferë festash, në lokal ndodheshin 700 njerëz, ku 69 persona u plagosën dhe pjesa tjetër kërcyer në lumin e Bosforit për të shpëtuar.
Të paktën gjashtë ambulanca janë duke transferuar njerëz në spital që kanë marrë plagë të rënda.

Siç njoftojnë mediat ndërkombëtare mes të vdekurve është një numër i të madh i të huajve. Tani për tani njoftohet për 16 shtetas të huaj që kanë vdekur dhe po aq të lënduar. Identiteti dhe përkatësia shtetërore e të huajve ende nuk janë njoftuar nga autoritetet turke.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.