Punëtorët e Rafinerisë së naftës në Fier protestojnë: Kemi 3 muaj pa rroga

Punëtorët e Rafinerisë së naftës në Fier kanë nisur një protestë ditën e sotme pasi prej tre muaj nuk kanë marrë pagat. Ata deklarojnë se pavarësisht shpresës që lekët do t’i merrnin për Vitin e Ri, kjo gjë nuk ndodhi. Për më tej, protestuesit shtojnë se nuk kanë të ardhura as për të paguar detyrimet e energjisë elektrike si dhe ujit të pijshëm, ndërsa shtojnë se prej 18 muajsh nuk u janë paguar sigurimet.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Masakruan me thikë të riun në Vlorë, lirohet 27-vjeçari, vëllai merr përsipër krimin: Unë jam vrasësi

Policia e Vlorës dy ditë pas vdekjes së 22-vjecarit Armando Rrapaj, ka ...