Prekëse/ Polici shembullor shpërblehet, njihuni me historinë e Mondit

Në emisionin ‘Dua të të bëj të lumtur’, është publikuar historia e Mondit, një polic i qarkullimit rrugor në Tirane. Ndryshe nga cdo polic tjetër, për Mondin u dhanë rrëfime nga banorët se ishte një njeri i mrekullueshëm, i ndërshëm dhe punëtor. Ai prej 25 vitesh punon në Policinë e Shtetit, dhe mund të thuhet që është polici më i ndershëm që vendi ka. Gjatë emisionit, u shfaqën pamje të shtëpise ku Mondi jeton me familjen e tij, ku vërtetë kushtet ishin shumë të vështira. Me qëllimin për ta bërë të lumtur, emisioni, në bashkëpunim me Ministrinë Punëve të Brendshme i dhuroi një hyrje të re Mondit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi ...