Kapen me 6 kg kokainë, në pranga 4 shqiptarë në Itali (Video)

Katër shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme nga policia italiane pasi akuzohen për trafik droge. Të arrestuarit vepronin në Rimini, Cesena dhe Ravena, ku shisnin mallin e tyre në sheshet e këtyre qyteteve.
Mësohet se autoritetet italiane sekuestruan rreth 6 kg kokainë, 2.5 kg marijuanë dhe 54 mijë euro cash. Një pjesë e drogës u kap në automjetin e shqiptarve, e cila ishte fshehur në pjesën e postme të bagazhit ndërsa pjesa tjetër në banesën e tyre. Shqiptarët do të kishin fituar më shumë se 1 milionë euro nga tregtimi i sasinë së drogës që kishin, shkruan Grnet.it

Megjithatë pas hetimesh dhe vëshgimesh të ditëpërditshme, policia italiane konstatoi se shqiptarët nuk kishin ndonjë aktivitet ku punonin, por shumat e parave që qarkullonin ishin të mëdha.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Djali denoncon në polici: U zhduk sapo zbriti në Rinas, çfarë ka ndodhur me motrën time

Një i ri  tre ditë më parë ka denoncuar zhdukjen e motrës ...