Postimi i Mark Zuckerberg “trondit” ndjekësit në FB, merr 28 mijë komente

Themeluesi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerberg ka hequr nga profili i tij treguesin se është ateist.

Me rastin e Krishtlindjes, ai bashkë me urimin për këtë festë u uroi ndjekësve të tij festën Hanukkha, një festë kjo hebraike.

Një komentues e pyeti nëse është më ateist dhe Zuckerberg iu përgjigj prerë: “Jo”.

“Jam rritur si hebre dhe më pas kalova një periudhë ku vija në pikëpyeje shumë gjëra, por tani besoj se religjioni është shumë i rëndësishëm”, shkroi Zuckerberg.

Ndryshimi i boshtit nga themeluesi i Facebook ndodh në vitin kur ai takoi Papa Françeskun.

Më parë, ai ka postuar dhe foto duke u lutur si budist. Bashkëshortja e tij praktikon këtë religjion.

Postimi i tij shkaktoi debat të madh pasi arriti deri në mbi 28 mijë komente.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fatos Lubonja “sherr” me Andi Bushatin, përplas shishen e ujit dhe ofendon: Ti qenke idiot!

Analistin Fatos Lubonja duket se nuk e kanë mbajtur nervat mbrëmjen e ...