Postimi i Mark Zuckerberg ‘trondit’ ndjekësit në FB, merr 28 mijë komente

Shefi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg ka hequr nga profili i tij treguesin se është ateist.

Ai me anë të një postimi në faqen e tij uroi ndjekësit me rastin e Krishtlindjeve, por jo vetem kaq. Ai u uroi gjithashtu edhe festën Hanukkha, një festë kjo hebraike.

Një komentues e pyeti nëse është më ateist dhe Zuckerberg iu përgjigj prerë: “Jo”.

“Jam rritur si hebre dhe më pas kalova një periudhë ku vija në pikëpyeje shumë gjëra, por tani besoj se religjioni është shumë i rëndësishëm”, shkroi Zuckerberg.

Ndryshimi i boshtit nga themeluesi i Facebook ndodh në vitin kur ai takoi Papa Françeskun.

Ndërsa më parë, ai ka postuar dhe foto duke u lutur si budist. Bashkëshortja e tij praktikon këtë religjion.

Postimi i tij shkaktoi debat të madh pasi arriti deri në mbi 28 mijë komente.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përse seksi sekret është tmerrësisht joshës?

Kur çiftet angazhohen në marrëdhënie seksuale sekrete, kjo ndodh zakonisht kur përfshihen ...