Policia uron “Gëzuar”, ja krimet që ndodhën natën e Vitit të Ri

Policia e Shtetit ju uron: “Gëzuar Vitin e Ri 2017”. Bashke me urimin ne fjale, policia ka prezantuar edhe krimet qe kane ndodhur ne vend gjate nates se nderrimit te viteve.

Sipas burimeve zyrtare, gjatë natës së ndërrimit të viteve, e deri në orët e para të mëngjezit, pothuajse e gjithë Policia e Shtetit, ka qenë në shërbim, prezente në sheshet ku qytetarët festuan, në afërsi të lokaleve, në rrugët nacionale dhe rurale, kudo në të gjithë Shqipërinë.

LEXO EDHE:  Moti i acartë, bora mbulon veriun e Shqipërisë
Kliko per me shume info

Policia tha se falë masave të marra nga Policia e Shtetit, qytetarisë së treguar gjatë festimeve, si dhe mirëkuptimit të treguar nga qytetarët për të respektuar këshillat e Policisë së Shtetit, gjatë natës e deri në mëngjezin e sotëm, në të gjithë Shqipërinë nuk ka asnjë humbje jete njerëzore si pasojë e aksidenteve rrugore apo e ngjarjeve kriminale.

LEXO EDHE:  Arrestohet 'baroni shqiptar i drogës' në Turqi, ja për kë bëhet fjalë

Nga përdorimi i fishekëzjarreve në të gjithë vendin janë dëmtuar lehtë pa asnjë problem për jetën 9 shtetas, të cilët pas mjekimit janë larguar në banesat e tyre.

Në të gjithë vendin, konfliktet si pasojë e përdorimit të alkoolit pothuaj kanë qenë të papërfillshme.

Gjatë natës në të gjithë vendin është evidentuar 1 rast vjedhje lokali dhe 1 rast tentativë vjedhje banese.

Ështe evidentuar vetëm një ngjarje, ku persona te paidentifikaur në lagjen Bathore, në një lokal kanë hedhur nje sasi lënde plasëse, ku nga shpërthimi nuk ka pasur persona të dëmtuar, por vetëm dëme të vogla materiale.

LEXO EDHE:  Drogë Shqipëri-Itali, sekuestrohet sasi e madhe marijuane, në pranga 16 shqiptarë

Policia Rrugore dhe Patrullat e Përgjithshme iu kanë dhënë ndihmë qytetarëve për probleme të ndryshme në 24 raste në të gjithë vendin.

Policia e Shtetit do vijojë shërbimin e përforcuar deri më datën 04.01.2017.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here