Policia sekuestron 450 kg drogë në portin e Durrësit, dyshohet për trafikim ndërkombëtar

450 kg kanabis janë sekuestruar nga Shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me forcat e antidrogës, pas një dyshimi për trafik ndërkombëtar droge. Policia gjatë kontrollit në mjetin tip “Scania”, gjetën 450 kg.
Sipas njoftimit të policisë, do të ndiqet penalisht në gjendje të lirë shoferi i mjetit, 61-vjeçari, i cili nga hetimet rezultoi se nuk kishte dijeni për drogën, ndërsa shpalli në kërkim dy porositësit e mallit dy të rinj nga Tirana.
Kamioni ishte i ngarkuar me arka plastike, bosh dhe lënda narkotike ishte e futur në të gjitha këmbët e arkave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.