Policia sekuestron 450 kg drogë në portin e Durrësit, dyshohet për trafikim ndërkombëtar

450 kg kanabis janë sekuestruar nga Shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me forcat e antidrogës, pas një dyshimi për trafik ndërkombëtar droge. Policia gjatë kontrollit në mjetin tip “Scania”, gjetën 450 kg.
Sipas njoftimit të policisë, do të ndiqet penalisht në gjendje të lirë shoferi i mjetit, 61-vjeçari, i cili nga hetimet rezultoi se nuk kishte dijeni për drogën, ndërsa shpalli në kërkim dy porositësit e mallit dy të rinj nga Tirana.
Kamioni ishte i ngarkuar me arka plastike, bosh dhe lënda narkotike ishte e futur në të gjitha këmbët e arkave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, hapen 40 dosje të reja, në hetim edhe një zyrtar i lartë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar 40 procedime penale për zyrtarë të ndryshëm ...