Policia parandalon sulmin terrorist, vriten dy kamikazë të ISIS

Dy terroristë të ISIS janë vrarë nga policia gjatë një përplasje me armë në kryeqytetin e Arabisë Saudite në Riad.

Pas informacioneve të marra se një grup terroristësh të ISIS po përgatisnin eksplozivë në këtë zonë, policia ka mbërritur menjëherë dhe u ka kërkuar të dorëzohen, por ata nisën të qëllonin.

Policët u kundërpërgjigjën, duke i asgjësuar në një shkëmbim zjarri në mes të rrugës. Dy terroristët kishin me vete jelekë me eksploziv.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here