Policia parandalon sulmin terrorist, vriten dy kamikazë të ISIS

Dy terroristë të ISIS janë vrarë nga policia gjatë një përplasje me armë në kryeqytetin e Arabisë Saudite në Riad.

Pas informacioneve të marra se një grup terroristësh të ISIS po përgatisnin eksplozivë në këtë zonë, policia ka mbërritur menjëherë dhe u ka kërkuar të dorëzohen, por ata nisën të qëllonin.

Policët u kundërpërgjigjën, duke i asgjësuar në një shkëmbim zjarri në mes të rrugës. Dy terroristët kishin me vete jelekë me eksploziv.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shumë pranë vullkanit në shpërthim, turistët në Hawai rrezik(Video)

Hawai është një ndër vendet më të bukur në botë për tu ...