Policia: Lëvizja e mjeteve në autostradë me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë

Policia Rrugore njofton të gjithë qytetarët se lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë, pas reshjeve të dëborës që përfshinë Tiranën e Durrësin mbrëmjen e të merkures.

Kjo është një masë parandaluese e aksidenteve dhe rrëshqitjeve të mundshme të mjeteve në autostradë.

Ndërkohë, në Tiranë është regjistruar aksidenti i parë për shkak të borës.

Një makinë tip “Benz” është përplasur me autobusin e linjës së Unazës. Raportohet se nuk ka të dëmtuar në njerëz.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Spitali privat reklamon: Përqafoje Jetën. Qytetari: Kuletën, aty hyn me rroba e del pa brekë!

Një qytetar ka reaguar në mënyrë shumë ironike ndaj reklamës së Spitalit ...