Policia italiane kap “skifterin” shqiptar, kishte vjedhur makina, ora dore e…

Një shqiptar është arrestuar nga Policia italiane, pasi u ndoq ndërsa drejtonte një Audi A4 të vjedhur që në nëntor.

Brenda makinës që drejtohej nga Flovjan Nika, 33 vjeç, u gjetën dhe sende me vlerë të grabitura. Shqiptari me banim në Novara kishte vjedhur makinën “Audi A4” dhe policia kishte rënë në gjurmët e tij pas verifikimit të targave.

LEXO EDHE:  Kapet 30 vjeçarja shqiptare me kokainë në Itali, kush ishte veprimi që e fundosi më keq
Kliko per me shume info

Pas kësaj, ata e ndoqën në distancë shqiptarin deri sa parkoi në rrugën “Matteotti”.

Policia ndërhyri në momentin që u pikas në një bashkëpunëtorë i shqiptarit, i cili arriti të largohej duke përfituar nga errësira.

Në automjetin e grabitur, policia gjeti ora të ndryshme, bizhuteri, iPad si dhe sende të tjera si dhe mjete per te kryer grabitje.

LEXO EDHE:  200 punonjës të burgjeve bien në "rrjetën" e Vettingut

Afër në të njëjtin parkim policia gjeti dhe një makinë tjetër të vjedhur në dhjetor në provincën e La Spezia-s.

Pak para arrestimit, shqiptari sapo kishte vjedhur një orë dore.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here