Moti i keq, Policia e Shtetit iu vjen në ndihmë të pastrehëve

I ftohti i acartë në vend ende nuk e ka ‘’lëshuar’’ ende vendin tonë. Sot informohet se është dita më e ftohtë e vitit dhe temperaturat e ulëta, dhe ata që e vuajnë më shumë janë ata që nuk kanë një strehë.
Për këtë arsye Policia e Shtetit iu ka ardhur në ndihmë disa personave të pastrehë, kryesisht të moshuar.
Kështu Policia e Shkodrës ka ndihmuar një të moshuar të pastrehë, duke e sistemuar në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër
Policia e Dibrës i ka ardhur në ndihmë një të riu të pastrehë, duke e sistemuar në ambientet e Komisariatit të Policisë Dibër. Nga ana tjetër Policia e Tiranës ka ndihmuar dy të pastrehë duke i sistemuar në një qendër sociale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet me drogë dhe armë zjarri në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Janinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi në kufirin greko ...