Kjo pije alkoolike ju ndihmon në kurimin e akneve

Një studim publikuar nga ekspertët e Universitetit të Kalifornisë, Los Angeles së fundmi, flitet për aknet dhe për mënyrat e duhura sesi t’i shërojmë ato. Sipas tyre, vera e kuqe ndihmon për të kuruar lëkurën e me probleme, falë antioksiduesit të njohur si Resveratrol, që mund të gjendet në fruta, të tilla si rrushi dhe manaferrat.
Por formë tjetër për kurimin e akneve është një pije alkoolike mjaft e përdorur. Ajo është vera e kuqe. Konsumimi i moderuar i verës së kuqe mund të ju ndihmojë në kurimin e akneve.
Aknet janë shumë të zakonshme, sidomos tek të miturit.
Një studim në Britani zbuloi se nga aktet janë të prekur rreth 85 për qind të adoleshentëve. Ndonëse tek të rriturit shifra është më e ulët, rezulton se rreth 10 për qind e tyre janë ende të prekur nga to.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here