Ja 5 personat më të rrezikshëm në kërkim nga policia shqiptare(Emrat/Foto)

Në mesin e 709 personave të cilat janë në kërkim nga policia, 5 prej tyre cilësohen si më të rrezikshëm. Personat në fjalë kanë kryer vepra të ndryshme penale, duke filluar nga prodhimi e shitja e narkotikëve, vrasje, dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, e deri tek krime kundër njerëzimit.

Bëhet fjalë për:
Besnik Zykaj, i lindur me 28 prill 1963 në Vlorë është dënuar me burgim të përjetshëm për veprën krime kundër njerëzimit.

LEXO EDHE:  Dënohet taksisti shqiptar që ngacmonte femrat në Kanada
Kliko per me shume info

Altin Arapi, i lindur më 23 janar 1971 në Vlorë, është i dënuar me burgim të përjetshëm për veprën vrasje në rrethana cilësuese dhe vjedhje me armë në bashkëpunim.

Orik Shyti, i lindur më 04 tetor 1976 në Elbasan është i dënuar me burgim të përjetshëm me veprat akte terroriste, vrasje në rrethana cilësuese, vjedhje me pasojë vdekjen, vjedhje me armë, vjedhje me dhunë.

Ervin Dhimokrat, i lindur më 20 nëntor 1974 në Tiranë është i dënuar me burgim të përjetshëm me veprën vjedhje me dhunë me pasojë vdekjen, transmeton arbresh.info.

LEXO EDHE:  Tremujori i parë i 2018/ Rriten vrasjet, vjedhjet e aksidentet, bien krimet e drogës

Gentian Tako, i lindur më 19 shtator 1975 në Tiranë është dënuar me burgim të përjetshëm me veprën vrasje me dashje në lidhje me një krim tjetër.

Ndërsa, si i kërkuar me më së shumti vite burgim është Arlind Hyseni, i lindur më 16 qershor 1985. Ai është i dënuar me 25 vjet burgim për veprën vjedhje me pasojë vdekjen në bashkëpunim. Kurse, Bujar Morava, i lindur më 08 prill 1972 në Korçë, është i kërkuari me dënimin më të vogël. Ai është dënuar me 5 vite burgim për veprën marrëdhënie seksuale me dhunë.

LEXO EDHE:  Hidhet në erë Audi i bardhë luksoz, pse donin ta eleminonin shoferin nga Elbasani?

Veprat penale të cilat janë më të shpeshta tek 709 të kërkuarit e Policisë së Shqipërisë janë prodhim e shitje narkotikësh, për vrasje dhe dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here