Përgjaket Stambolli, një terrorist vret 35 vetë në një klub nate

35 persona kanë mbetur të vdekur gjatë një sulmi terrorist të ndodhur në një një klub nate në lagjen Ortaköy në Beshiktash të Stambollit, raporton Anadolu Agency.

Autori, ende i paidentifikuar ka hapur zjarr me armë. Në raportimet paraprake, bëhet me dije se personi që hapi zjarr ka qenë i veshur si babagjysh i Vitit të Ri.
Prefekti i Stambollit Vasip Şahin, ka njoftuar se në sulmin e armatosur në një klub nate në rajonin Ortaköy 35 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur.
Prefekti Şahin ka thënë gjithashtu se të plagosurit ndodhen nën kujdesin mjekësor në spitalet e qytetit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Panik në Londër, makina përplas njerëzit para diskos, tre të plagosur

Sërish momente dramatike në Londër. Pas sulmit terrorist të pak ditëve më ...