Pep Guardiola kërkon mbrojtësin e Bayernit

Pep Guardiola kërkon nga drejtuesit e skuadrës blerja të reja për shkak se ekipi po tregon shumë probleme dhe kryesisht në mbrojtje.

“Qytetarët” mund të transferojnë në janar mbrojtësin e Bayernit të Mynihut, Horge Badstuber.

Guardiola kërkon një qendërmbrojtës dhe e njeh mirë mbrojtësin 27-vjeçar që e ka pasur më parë nën urdhrat e tij.

Kalimi i tij te “qytetarët” mund të bëhet për një shumë të vogël, pasi qendërmbrojtësi në verë del si lojtar i lirë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Federata shqiptare me vendim të madh për Taulant Xhakën

Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka një lajm të ...