PD, Duma: Qytetarët luftë për jetën në acar, Rama bën shpenzime luksi

Partia Demokratike akuzoi Kryeministrin edi Rama për shpenzime luksi, në një kohë që sipas saj, shkollat në vend janë mbyllur për shkak të mungesës së ngrohjes.

“Plot 537 milionë lekë do harxhojë Edi Rama për ngrohjen e tij në Kryeministri, këtë vit. Në fakt, këto 537 milionë lekë janë vetëm një pjesë e vogël e mbi 13 miliardë lekë që Edi Rama do shpenzojë për vete dhe godinën e Kryeministrisë të cilën e ka kthyer në pallat argëtimi.

Kliko per me shume info

Prandaj shkollat nuk kanë ngrohje dhe janë mbyllur, sepse Edi Rama harxhon për ngrohjen e zyrës së tij më shumë se për ngrohjen e të gjitha shkollave të Shqipërisë”, deklaroi Grida Duma.

Duma tha se Edi Rama nuk mendon për njerëzit. “Ndaj, së bashku duhet ta ndryshojmë qeverinë nga qeveri e Edi Ramës në qeveri të njerëzve”, mbyllet deklarata e PD.

3 COMMENTS

  1. I liniKeto akuza se populli nuk I ha Keto genjeshtra , ju po kerkoni te corjentoni kete popull pro populli tashme nuk eshte ne gjume ndaj mos beni propogand partia juaj tashme ska vlere per kete popull,ju skeni sy e surrat ti dilni perpara ketij populli ndaj keni falementuar zonja Duma do te ishte mire te merjeLulin prej dore dhe te Shikoje ne azile dhe tu beje propogand pleqeve te braktisur.

    • meraku i dumes eshte vetem te terheqi vemendjen e burrave. Santo iku nga kjo bote dhe kjo mjerane po peshkon burra te tjere. Ajo e di me mire se ty se cafre beri pd-ja kur sundoi se hengri ne nje canak me ta, eshte bashkepunetore dhe masha e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here